інститут проектування

Проектування висотних будівель

Більше корисної інформації

Проектування висотних будівель

Висотні будівлі – часто стають символами міст з високою урбанізацією, постійним припливом інвестицій, відкриттям офісів міжнародних компаній. Але хто створює “обличчя” міста проектуючи і будуючи висотні будівлі? В Україні не так багато компаній мають доступ, а головне фахівців – здатних створювати найнеймовірніші проекти. Проектний інститут КіевАвіаПрект – напевно найдосвідченіший і технологічно оснащена компанія. Ми проектували Київ останні 100 років, створюючи його вигляд, критично важливі об’єкти інфраструктури.

З урахуванням особливостей геології розміщення Києва та інших великих міст, типу Львова, Одеси чи Дніпра – важливо розуміти, що всі вони мають різні типи грунтів й всі вони відносно нестабільні, що само по собі змушує шукати оптимальні рішення для уникнення потенційних проблем.

Також, важливо враховувати, що висотні будівлі можуть приносити як особливий стиль і шарм в обличчя міста, так і робити його потворним. Тому, завжди важливо враховувати не тільки функціональність і безпеку, але також і його зовнішній вигляд та стиль.

Що стосується проектування висотних будівель важливо враховувати такі фактори (окрім стандартних):

  • Безпека – все в курсі, що чим вище будівля, тим складніше її евакуювати в лічені хвилини, особливо це актуально наприклад при виникненні пожежі чи задимлення. Важливо враховувати фактори, що дозволяють мати кілька альтернативних маршрутів для евакуації, при цьому, щоб всі вони мали необхідну пропускну здатність, а також важливо, щоб в будь-якій ситуації таких шляхів було кілька, щоб уникнути тисняви й травматичності.
  • Роза вітрів і система вентиляції та рекуперації – досить абстрактне поняття для багатьох, але чим вище ви знаходитеся – тим більше буде повітряних потоків і поривів. Так, наприклад на 50 поверсі буде досить проблематично відкрити вікно для провітрювання. Тому, одним із завдань є проектування якісної системи очищення і відновлення повітря, при цьому, щоб повітря не надходило з інших приміщень, так як в разі загоряння – дим досить швидко заповнить всі взаємопов’язані приміщення.
  • Експлуатаційні характеристики матеріалів – матеріали які будуть використовуватися при будівництві повинні відповідати безлічі факторів та мати сертифікацію (в ідеалі в країнах ЄС і США), що також враховується при проектуванні, але часто “забувається” будівельними компаніями для прискорення або здешевлення будівництва.

Вище описані лише деякі фактори, які важливо враховувати для проектування і будівництва висотних будівель. Співпрацюючи з нашою компаній ви отримуєте не тільки якісний проект, але і 100% введення будівлі в експлуатацію, повне документальне супроводження, контроль будівництва фахівцям. Ваша гарантія – наше ім’я!

Проектування приватних будинків

Детальніше

Проектування будівель і споруд будь-якої складності

Детальніше