інститут проектування

Проектування котеджного містечка

Більше корисної інформації

Проектування котеджного містечка

Для розробки проекту котеджного містечка – необхідно, перш за все, скласти генеральний план, який буде враховувати рельєф місцевості, ситуацію ділянки щодо містобудування, наявність поруч автомобільних трас, доріг і облаштованих під’їздів. Проектування котеджного містечка виконується двома способами. Перший – з урахуванням індивідуального будівництва котеджів. Другий – селище з типовими котеджами, як єдиний архітектурний ансамбль.

Генеральний план складається з основних розділів, що включають такі, як ситуаційний план, план земельних зон, план з благоустрою території, вертикальне планування, схема інженерних комунікацій й автомобільних доріг. Майбутнє котеджне селище можна розбити на зони, в одній з яких будуть розташовані елітні котеджі, а в іншій – будови економ класу. Однак таке зонування проводиться виходячи з поставлених перед проектувальником завдань з урахуванням цінності ділянок, виділених під будівництво.

Інфраструктура містечка

Проектування котеджного селища повинно включати інженерну інфраструктуру. Це, перш за все, розробка розділів проекту, що становлять інженерну частину, а саме:

 зовнішній водопровід;
 система каналізації;
 електромережі;
 система опалення.

Не рідкісні випадки, коли при розробці проекту досить важко вписатися в уже існуючі комунікації. Більшою мірою це стосується електропостачання та теплових мереж. Тому в більшій частині котеджні містечка будуються повністтю автономними.

При правильному проектуванні котеджі будуть володіти високою комфортабельністю, а всі наявні недоліки стануть безперечними перевагами.

Проектування котеджного селища

Зазвичай при проектуванні котеджних містечок ми робимо все від нас залежне, щоб будівництво було якомога економнішим. Одним із застосовуваних прийомів в таких випадках можна назвати використання високотехнологічних матеріалів для будівництва. Наприклад, стіни можна зводити з газобетонних блоків, що мають високий коефіцієнт теплопровідності. При цьому товщина стіни може бути близько 375 мм плюс шар штукатурки, яка виступає частиною зовнішньої стіни будинку.

Крім того, при проектуванні котеджного містечка досить часто застосовуються монолітні фундаменти, що значно дешевше, ніж використання блокових фундаментів. Не використовуються також збірні і плитні перекриття, так як для їх укладання потрібна додаткова техніка. Цегляні вентиляційні стояки можна замінити металевими коробами. В результаті установка і розводка вентиляції отримає певну гнучкість і спростить вирішення цього завдання. Для закладки фундаменту можна знайти такі рішення, при яких витрата матеріалу буде менше, але при цьому несуча здатність будівлі не постраждає.

Замовляючи проектування котеджного містечка Київавіапроект – ви отримаєте проекти преміум якості, гарантією яких є наше ім’я!

Проектування приватних будинків

Детальніше

Проектування будівель і споруд будь-якої складності

Детальніше