інститут проектування

Проектування гідроелектростанцій

Больше полезной информации

Проектування гідроелектростанцій

Процеси будівництва та проектування ГЕС завжди змінюються в залежності від зростаючих вимог, нових технологій та матеріалів.

У їх конструкції входять:
– бетонні греблі для управління потоком води, виробленням електроенергії,
– затвори та сектори, які забезпечують відсутність за греблею бруду;
– рибопроводи, що дозволяють рибам переміщатися річкою.

Робота електростанції забезпечується комплексом основних та додаткових агрегатів, які відповідають за виробничу та експортну електроенергію та забезпечують оптимальний режим експлуатації, налаштування, обслуговування та ремонту.

Комплекс включає:
– гідротурбін, основну електротехніку та систему автоматизації,
– електричні підстанції та електричні лінії для передачі енергії, допоміжні та робочі приміщення для роботи,
– службові дороги та додаткову інфраструктуру.

Кожна сучасна ГЕС повністю автоматизована, щоб підтримувати постійний рівень води, а також запобігти затопленню місцевості в межах відповідальності станції.

У процесі будівництва та проектування буде використано природну сировину, отриману на ділянці при земляній, вибуховій, зміцнювальній та самостійній будівельній роботі. Більшість матеріалів, віддалених від русла, можна використовувати для оснащення під’їздів та відповідної інфраструктури.

Будівництво та проектування пройде послідовно, крім оцінки екологічного впливу окремих агрегатів ГЕС та сукупного впливу їх каскадів.

Найближчим часом можна визначити заходи для пом’якшення впливу, включені до нових проектів ТЕЦ. По можливості ці заходи будуть застосовуватися для реконструкції існуючих об’єктів гідроенергетики.

Поступовий підхід до виконання проекту дозволить безперервно вдосконалювати методи та процедури захисту навколишнього оточення протягом усіх термінів життя станції.

Сучасна вимога якості електроенергії гідроелектростанцій не відрізняється від загальноприйнятих вимог інших електростанцій.

Щоб забезпечити максимальне виробництво електроенергії, турбіни мають працювати з максимальним тиском. Для цього необхідно з одного погляду підтримувати великий об’єм води у верхньому басейні, з іншого – максимально ефективне управління гідроагрегатами.

За порівняно постійної енергетичної графіки виробництво електричної енергії на середній гідроелектростанції можна легко автоматизувати, що забезпечує більш високу ефективність техніки.

Визначальна тенденція у проектуванні гідроенергетичних станцій у світі полягає у використанні стандартних гідроенергетичних конструкцій.

Серед новітніх тенденцій розвитку електростанцій цього типу експерти відзначили впровадження простих схем ручного та автоматичного управління, забезпечення ефективного управління за порівняно великих параметрів.

Також як наукова проблема згадується необхідність стандартизації обладнання турбінних агрегатів для Гідроелектростанцій. Успішно розвиватися в цьому напрямку можна завдяки широкому використанню нових методик розрахунку та будівництва гідротурбін та їх випробування.

Серед головних трендів у цьому напрямі експерти назвали:

– Зниження розмірів турбінних агрегатів.
– Зміна гідродинамічних властивостей гідротурбінів.
– Використовуйте сучасні технології виробництва.
– Створити умови встановлення заводських турбінних агрегатів.

Також рекомендується використовувати стандартну деталь та вузол при проектуванні машини, що дозволяє знизити вартість машин та спростити їх експлуатацію.

Проектирование загородных домов и коттеджей

Подробнее

Проектирование зданий и сооружений любой сложности

Подробнее