інститут проектування

Проектування бомбосховища

більше корисної інформації

Проектування бомбосховища

Проектування всіх бомбосховищ є важливим і складним завданням. Все це залежить від завдань, а також ступеня стійкості до ударних хвиль, які поділяються на п’ять основних категорій. Однак, незалежно від класу, в якому буде побудовано бомбосховище, воно має бути легкодоступним і при цьому максимально зручним.

Залежно від розташування та його завдань також проектується і його інфраструктура. Так, наприклад, бомбосховище для приватного будинку в передмісті Києва або Харкова розраховане на сім’ю з 5-10 осіб матиме одні характеристики, а аналогічне наприклад на невеликому виробництві зовсім інші.

Кожен сучасний тип бомбосховища – це справді дуже складний комплекс інженерних рішень, які обов’язково повинні враховуватися під час його будівництва.

Напевно, найголовнішим чинником на сьогодні є його автономність. У кожному бомбосховищі завжди повинні бути спроектовані приміщення для їди, гігієнічні кімнати, склади для продуктів тривалого зберігання, резервне джерело електроживлення, кімнати для відпочинку, автономна система очищення повітря.

Важливо враховувати, що сучасне бомбосховища має бути комфортним для всіх людей, що прибувають у ньому і в ідеалі має мати запасний (вхід/вихід). При цьому все має бути максимально герметично (у разі хімічного зараження повітря) і витримувати пряме влучення артилерійських знарядь.

За замовчуванням бункера створюють із бетонного моноліту із спеціальними домішками для міцності або з інших матеріалів, що мають високу міцність та пружність.
Бункери призначені для приватних або невеликих будинків зазвичай розміщують під землею (від 1 і більше метрів), що дозволяє отримати додатковий захист у вигляді землі або глини, які значною мірою глушать вибухи.

Для того, щоб замовити проектування бомбосховища, зв’яжіться з Нами будь-яким, зручним для Вас способом!

Проектирование загородных домов и коттеджей

Подробнее

Проектирование зданий и сооружений любой сложности

Подробнее